Close

21 lutego 2016

Mama i tata ramię w ramię

ramie w ramię

Wiele razy pisałam o tym, że rodzice powinni trzymać jeden front i wspierać się w wychowaniu dzieci. Tego jak bardzo potrzebne jest wspieranie się w rodzicielstwie sama doświadczyłam wczoraj. Niestety z naszą córeczką nie jest najlepiej. Wczoraj potrzebowała bardzo dużo tlenu z respiratora, a niestety to utrudnia proces wychodzenia na prostą i oddala wizję samodzielnego oddychania Mani. Tego było dla mnie za dużo… Kiedy siadałam obok inkubatora w ogromnym stresie i zniechęceniu, ze łzami w oczach nie potrafiłam jej uspokoić. Mania odbierała mój nastrój i sama była bardziej niespokojna. Wtedy do akcji wkroczył mój mąż i zastąpił mnie przy córeczce. Udało mu się ją uspokoić i lekko wyciszyć, a w jej stanie to bardzo ważne. Przez ostatnie pięć tygodni to ja stałam głównie na straży przy małej, zwłaszcza kiedy mąż był w pracy. Wczoraj miałyśmy z Manią ogromny kryzys i to właśnie wsparcie taty – męża okazało się zbawienne, bo dziś obie byłyśmy znacznie spokojniejsze.
Takich chwil kryzysowych w życiu rodziców bywa wiele. Czasami są one błahe, innym razem bardzo trudne. Niezależnie czy chodzi o pozwolenie na jedzenie słodyczy, chorobę dziecka, karę za spóźnienie, strofowanie czy ustanie zasad  mama i tata muszą wspierać się wzajemnie. Czasami każdy z nas ma trudniejszy dzień, a dzieci potrzebują nas codziennie. Dlatego warto wychowywać wspólnie aby pewnego dnia nie obudzić się pogrążonym w szaleństwie, które sami sobie zgotowaliśmy.
A z punktu widzenia dziecka, rodzice którzy się wspierają to kochający się rodzice. Nie robimy dziecku wody z mózgu, nie dajemy możliwości do kombinowania, dajemy poczucie bezpieczeństwa i tworzymy wzorzec dojrzałego związku. Stanie ramię w ramie rodziców ma ogromy wpływ na przyszłe związki naszych dzieci.
A ja? No cóż wiem, że w walce o życie naszej córeczki będziemy iść z mężem ramie w ramię i nie poddamy się nigdy. A kiedyś nauczymy ją swoim przykładem jak tworzyć udany i kochający się związek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *