Close

21 grudnia 2017

Kwestia czasu

napis

Każdy czasem potrzebuje odetchnąć i zrobić coś dla siebie, a już rodzice szczególnie. Pisałam już kiedyś o randkach z mężem i ich wartości jaką wnoszą do związku. Jeśli szukacie miejsca gdzie warto wybrać się nie tylko na randkę ale też spotkanie z przyjaciółmi to chcę Wam polecić nowe miejsce w Białymstoku.

Niedawno odwiedziliśmy z mężem ciekawe miejsce. Nazywa się „Kwestia czasu” jest restauracją i galerią jednocześnie. Byliśmy ciekawi tego miejsca, bo chociaż jest nowe to już kilkoro znajomych było i chwaliło. Chcieliśmy sprawdzić na własnej skórze.

Miejsce jest prowadzone przez pasjonatów dobrego jedzenia i wyjątkowego klimatu. I właśnie takie miejsce udało im się stworzyć.

Jedzenie

Trafiliśmy na końcówkę sezonu menu jesiennego… ale wcale nie żałujemy. Było regionalnie, zaskakująco, nowocześnie, a przede wszystkim pysznie. Jak jest filozofia dotycząca jedzenia? Na stole pojawiają się tylko te produkty, które można dostać na naszym terenie, rośliny które rosną „tuż obok”. Ale jeśli spodziewacie się tradycyjnych potraw to będziecie zaskoczeni. Wszystko podane jest w bardzo nowoczesny sposób, który mi osobiście bardzo przypadł do gustu. Kuchnia inspirowana jest XX-leciem międzywojennym. Szefowa kuchni jeździła po pobliskich wsiach, rozmawiała ze paniami, które są mistrzyniami w tradycyjnym gotowaniu. Zbierała ich przepisy, szukała inspiracji. A teraz na podstawie tych doświadczeń przygotowuje niezwykłe menu. Nie znajdziecie tu ogromnej karty ale potrawy sezonowe, zupy i dania dnia. W „Kwestii czasu” możecie też spróbować wyrobów regionalnych jeśli chodzi o napoje, piwo czy alkohole.

danie-tomkadeserpodplomyk

Klimat

Na to również warto zwrócić uwagę. Z jednej strony lokal nie wydaje się duży, ale jednak jest przestronny. Wynika to z zagospodarowania przestrzeni. Znajdziecie tu zarówno większy stolik na spotkanie grupowe, jak i klimatyczne miejsce dla dwojga. Fajnym pomysłem jest półka z książkami, wygodny fotel i dobra lampka – można tam usiąść z czymś ciepłym i odprężyć się przy dobrej lekturze.

lokal1lokal2ksiazkiksiazki2

Ciekawe jest też to, że w „Kwestii czasu” możemy obcować ze sztuka. Teraz już drugi artysta prezentuje swoje dzieła, ale z pewnością będzie ich więcej. Na co dzień niewielu z nas ma okazje być w galerii, a tu możemy połączyć wyjątkowe jedzenie i sztukę.

sztuka

Kwestia czasu” proponuje wiele ciekawych konkursów, degustacji i promocji. Warto obserwować ich profil na FB i Instagramie. My z pewnością wrócimy w to miejsce, bo przecież już pojawiła się zimowa karta dań, a jestem jej bardzo ciekawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *