Close

O mnie

IMG_2271

Jestem mamą Marianny (25tc), czyli Mani oraz aniołków Helenki i Małgosi (19tc).
Na co dzień pomagam ludziom cieszyć się z tego, że są rodzicami swoich dzieci. Chciałabym zainspirować rodziców do poznawania swoich dzieci oraz do radości z kontaktu ze swymi pociechami. Próbuję pokazać z perspektywy dzieci jak wygląda świat i jak go odbierają. A opisując historię moją i córeczki chcę udowodnić rodzicom, że jeśli tylko są chęci wszystkie trudności można przezwyciężyć wspólnie z dziećmi. Jej przedwczesne narodziny nauczyły mnie, że radość bycia rodzicem można czerpać z najmniejszych rzeczy 🙂
Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami jako nauczycielka i dyrektor przedszkola, żłobka oraz instruktorka harcerska.

 

Jestem trenerem inspiracji. Prowadzę warsztaty i spotkania dla rodziców, wspierające ich w podejmowaniu ról rodzicielskich. Pokazuje codzienne życie z niepełnosprawnym dzieckiem na profilu Instagramowym @radość_bycia_rodzicem_

 

Prowadzę Fundację Mali Wojownicy, która wspiera głównie rodziców wcześniaków, ale też dzieci z problemami okołoporodowymi, rozwojowymi i niepełnosprawnych. W Przedszkolu Niepublicznym Dzielne Zuchy (powołanym przez Fundację) oraz Żłobku Niepublicznym Aniołek – mini Montessori (prowadzonym przez Fundację) pełnię funkcję dyrektora.

Od ponad 20 lat jestem instruktorką ZHP gdzie pełniłam różne funkcje na wszystkich szczeblach organizacji.

Prowadziłam zajęcia ze studentami z zakresu metodyki wychowania przedszkolnego, teorii wychowania, dydaktyki na Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku oraz z metodyki zuchowej i zuchowych form pracy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

 

W 2012 roku byłam finalistką ogólnopolskiego plebiscytu ZHP “Niezwyczajni” w kategorii “Praca z kadra”. A w 2015 roku rodzice moich wychowanków zgłosili mnie do plebiscytu “Belfer Roku”, gdzie zajęłam najwyższe miejsce wśród nauczycieli przedszkola.

 

Jestem współautorką “Poradnika antyuzależnieniowego. Nałogom mówimy NIE!”, “W krainie zabawy. Poradnik drużynowego gromady zuchowej” oraz “Mam szczerą wolę. Propozycja programowa Głównej Kwatery ZHP i Rzecznika Praw Dziecka”.  Moje teksty pojawiały się w miesięcznikach “Nowa Szkoła” oraz “Zuchowe Wieści”.