Close

O mnie

IMG_2271

Jestem mamą Marianny, czyli Mani.
Na co dzień pomagam ludziom cieszyć się z tego, że są rodzicami swoich dzieci. Chciałabym zainspirować rodziców do poznawania swoich dzieci oraz do radości z kontaktu ze swymi pociechami. Próbuję pokazać z perspektywy dzieci jak wygląda świat i jak go odbierają. A opisując historię moją i córeczki chcę udowodnić rodzicom, że jeśli tylko są chęci wszystkie trudności można przezwyciężyć wspólnie z dziećmi. Jej przedwczesne narodziny nauczyły mnie, że radość bycia rodzicem można czerpać z najmniejszych rzeczy 🙂
Posiadam 20-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami jako nauczycielka i dyrektor przedszkola, żłobka oraz instruktorka harcerska.

 

Jestem trenerem inspiracji. Prowadzę warsztaty i spotkania dla rodziców, wspierające ich w podejmowaniu ról rodzicielskich.

 

Prowadzę Fundację Mali Wojownicy, która wspiera głównie rodziców wcześniaków, ale też dzieci z problemami okołoporodowymi, rozwojowymi i niepełnosprawnych

 

Prowadziłam zajęcia ze studentami z zakresu metodyki wychowania przedszkolnego, teorii wychowania, dydaktyki na Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku oraz z metodyki zuchowej i zuchowych form pracy na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

 

W 2012 roku byłam finalistką ogólnopolskiego plebiscytu ZHP “Niezwyczajni” w kategorii “Praca z kadra”. A w 2015 roku rodzice moich wychowanków zgłosili mnie do plebiscytu “Belfer Roku”, gdzie zajęłam najwyższe miejsce wśród nauczycieli przedszkola.

 

Jestem współautorką “Poradnika antyuzależnieniowego. Nałogom mówimy NIE!”, “W krainie zabawy. Poradnik drużynowego gromady zuchowej” oraz “Mam szczerą wolę. Propozycja programowa Głównej Kwatery ZHP i Rzecznika Praw Dziecka”.  Moje teksty pojawiały się w miesięcznikach “Nowa Szkoła” oraz “Zuchowe Wieści”