Close

23 czerwca 2016

Tata najlepszy na świecie

tata najlepszy  na świecie

Dziś Dzień Ojca nie mogłam się więc powstrzymać, żeby o tym nie wspomnieć. O roli ojca napisano już bardzo wiele, zarówno w wychowaniu dziewczynek jak i chłopców. Nie można przecenić tego czego dzieci mogą się nauczyć od taty. A ponieważ robią to przez naśladownictwo i obserwację to “biorą” od nich zarówno dobre jak i złe rzeczy. Nie tylko poznają wartości, ale też wzorzec męski, który będą miały z tyłu łowy przez całe życie.
Ja miałam to szczęście, że moim tatą jest właśnie mój tata. Po mimo, że kiedy byłam mała praca nie pozwalał mu w pełni uczestniczyć w moim wychowaniu… po mimo tego, że jak wielu mężczyzn z jego pokolenia nie łatwo wyrażać mu emocje… to kocham Go niesamowicie. Nie powiem, że nie kłóciliśmy się nigdy – raczej bardzo często, bo obydwoje jesteśmy uparci. Nie powiem, że zawsze słuchałam jego rad… raczej chciałam żyć po swojemu. Ale zawsze szanowałam mego Tatę i zawsze mogłam na niego liczyć. Kiedy działo się coś trudnego dla mnie (okradziono moich harcerzy podczas burzy na biwaku) najpierw nakrzyczał, że powinniśmy być bardziej uważni, a potem…. wsiadał w samochód i jechał kilkadziesiąt kilometrów aby po prostu być przy mnie. Kiedy człowiek dorasta i sam zostaje rodzicem jeszcze bardziej docenia troskę swoich rodziców. Ja odkąd jest Marianka jeszcze bardziej mogę polegać na Tacie, a Manię po prostu uwielbia 🙂
Marianka też ma wielkie szczęście, ponieważ ma cudownego i zaangażowanego tatę. Mój mąż od początku ciąży próbował nawiązać z Nią kontakt. Bardzo przeżywał przedwczesne narodziny i to, że nie może się Nią zaopiekować i ochronić tak jak by chciał. Cały czas mnie wspierał… Odkąd Marianka jest w domu ich więź jest coraz mocniejsza. Mąż nauczył się ją karmić i pielęgnować, chętnie z Nią rozmawia i bawi się. Marianka uwielbia na niego patrzyć kiedy się wygłupia. Rozczulam się kiedy widzę z jaką czułością trzyma Manię i mówi, że Ją kocha. I nie ważne, czy wstaje w nocy aby podgrzać jej mleko, czy niesie nosidełko, czy odnosi pełną pieluszkę robi to z uczuciem do Maniulki.
Ja i Mania miałyśmy szczęście. Ale niestety nie wszyscy. Bo tak jak się mówi “Każdy może być ojcem, ale nie każdy może być tatą”. Dziś życzę aby każde dziecko miało kochającego i zaangażowanego tatę, a każdy tata cieszył się, że jest rodzicem swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *